Програма
Програма:
Театр Музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література ARKsquat Альтернативна музика

ВЕРЕСЕНЬ

STOP BEING POOR

STOP BEING POOR

  • Червона програма 
  • 09.09.2017
  • 19:00
  • Театр
    Довженко-Центр: Сцена 6

By Proxy (Норвегія)

Створили: ByProxy, Андерс Файрінг Аардал, Матіас Асквік, Девід Дженсен, Марта Софі

Локеленд Айд, Ілва Оверн, Хейкі Ейро Ріпінен

За підтримки Норвезького інституту культури та Міністерства закордонних справ Норвегії

 

Сайт театру: http://www.by-proxy.org/

 

Тривалість: 80 хв

Вистава йде англійською мовою з українськими субтитрами

Червона програма

 

Усі ми одноразові. Працюй – споживай – помирай!

 

«By proxy» - це нове мистецьке об’єднання, створене після співпраці в невеликих групах,  наразі працює над проектом «Stop Being Poor» («Досить бути бідними»). Їх колективна сила виникає з універсальності їх художніх якостей. З досвідом роботи в різних естетичних вимірах та формах, в поєднанні з навичками в різних сферах, таких  як танець, музика, сценографія, інсталяція, академічне мистецтво, кіно і акторська майстерність, «By proxy»  прагнуть переосмислити свій театральний досвід і форми живого самовираження. У своєму матеріалі вони комплексно підходять до розробки і вивчення простору, світла, тексту, руху і звуку одночасно, в пошуках діалогу, взаємодії та прогалини між елементами вистави. Важливою частиною процесу є запитання та експерименти, як стратегії для глибокого занурення у гру.

Конкуренція - рушійна сила капіталізму. Ми завжди доступні, постійно спраглі до чогось, постійно поспішаємо, і щоразу все більше - ось як працює неоліберальний перфекціонізм, завдяки безкінечній самооптимізації.

 

Звичайно, в робочому середовищі «Stop Being Poor» працівники зазнають шаленого тиску та прагнуть успіху, переходячи з одного місця на інше у системі. Колесо для білки продовжує крутитися.

 

Однак, трудове життя може спантеличити  - тільки той, хто веде боротьбу на всіх фронтах, перемагає, і в той же час спокійно посміхається, позитивно мислить та демонструє, що все під контролем. Середовище відкритого офісу, з його численними вікнами, свіжою кавою, зонами відпочинку, необмеженою відпусткою та усміхненим начальством, суперечить наслідкам, до яких воно призводить, не викликає асоціацій з системами автоматичного спостереження, дисципліною, хронічною тривогою та «витонченими» покараннями.

 

Політична група «We are plan C» називає це публічною таємницею, коли йдеться про те, що головний наслідок, до якого призводить сучасний капіталізм це відчуття тривоги, яке пронизує увесь простір нашого існування, немов електрична огорожа, що тримає у формі, для того, щоб ми працювали та споживали більше, все більше й більше. 

 

Навдивовижу, тривога (з деякими ускладненнями, як самотність та депресія) зрідка визнається проблемою нашого часу, або нашої соціально-політичної структури. Вона лишається публічною таємницею і визнається провиною або слабкістю тих, хто не зміг впоратися з тиском сучасної системи.

 

«Stop Being Poor» досліджує колективну тривогу через спосіб життя звичайних мешканців капіталістичного міста: Працюй – споживай – помирай. Масове виробництво, незрозумілі торгові презентації та постійно зростаюча утопія запрошують нас у жорстоку подорож назустріч турботі, рефлексії та єдності. Через сенсорне бомбардування: текст, танець, живу музику, відбувається залучення глядачів, дія розгортається легко, що дозволяє вийти за межі конкретного жанру.

 

Вистава «Stop Being Poor» отримала нагороду за найкращу виставу на Korber Studio Junge Regie Festival 2015 у театрі «Thalia» в Гамбурзі. Члени журі охарактеризували цей виступ як результат плідної спільної роботи, що порушує важливу політичну проблему у кмітливий та ігровий спосіб, використовуючи сильні візуальні висловлювання, яскравих акторів та сценографію високого рівня. 

 

 

 


Квитки на: