Програма
Програма:
Театр Музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література ARKsquat Альтернативна музика

ВЕРЕСЕНЬ

ЛЕСАСЕРМА ПОХУНАХІС: МИСТЕЦТВО БУРОЗЕМУ

ЛЕСАСЕРМА ПОХУНАХІС: МИСТЕЦТВО БУРОЗЕМУ

  • Червона програма 
  • 10.09.2017
  • 17:00
  • Музика
    Sentrum

Трансмедійний проект, присвячений життю і творчості радянської андеграундної письменниці грецького походження Лесасерми Похунахіс (1926 - 1991)

Купити квитки: https://www.concert.ua/eventpage/lesaserma-pohunahis

 

Автори: Алєксєй Наджаров (музика), Сергєй Хісматов (музика), Алєксандр Хубєєв (музика), Маріна Полєухіна (музика, інсталяція), Дмітрій Мазуров (відео), Вадім Кєйлін (текст)

Виконавець: Ensemble Nadar

 

Лесасерма Похунахіс

Олександр Хубеев: Індустріалізація як перший етап

Сергій Хисматов: N-Musik

Олександр Хубеєв: Індустріалізація як перший етап 2а частина: Тайга. Відчуження

Олексій Наджаров: Програма "Грамотність": наука для людей

Марина Полеухіна: ліс електричних магнолій

 

Спільне виробництво: Ultima Festival (Осло) & Concertgebouw Brugge

Особлива подяка відеохудожникам та дослідникам Дмитру Мазурову, Вадиму Кейліну, Юрію Каспарову, Федору Софронову, В'ячеславу Курицину та Максиму Коломієць.

За підтримки Посольства Бельгії в Україні

 

Надар

Маріке Берендсен, сценографія, скрипка

Тун Калліер, гітара

Ребекка Дюпендейл, менеджер

Катріен Галенс, флейта

Ювес Гомера, ударні

Ванес Гонніссен, жива електроніка

Пітер Маттинсссен, віолончель, художній керівник

Еліса Медінілла, фортепіано

Томас Мур, виробництво

Стефан Прінс, художній керівник

 

Опис проекту

«Мистецтво бурозему» - трансмедійний проект, присвячений життю і творчості радянської андеграундної письменниці грецького походження Лесасерми Похунахіс (1926 - 1991). Дочка університетського професора лівих поглядів, Похунахіс в юному віці вступила до лав Грецького опору і пізнішебула змушена тікати в СРСР. Потрапивши під одну з останніх хвиль сталінських репресій, письменниця кілька років провела в трудових таборах, поки при черговій ротації не загубилася разом з конвоєм в сибірських лісах, по яким поневірялася наступні два роки. Більшу частину життя Похунахіс провела в селі Еробогачен, де вона встигла побувати ученицею шамана, створити самобутній ізвод наївного Арте Повір, створити першу в Сибірі лесбійську сім'ю з місцевою поштаркою Антоніною Увачан і стати об'єктом поклоніння сектантів. Однак головною працею письменниці стала книга «Бурозем», яку вона писала протягом усього життя. Розділений на чотири різножанрових томи, «Бурозем» представляє собою сотні тисяч сторінок епічної і ліричної поезії, містичних одкровень і афоризмів, в яких знайшли відображення всі етапи дивного життєвого і творчого шляху Похунахіс. Роботи письменниці, які ніколи не публікувалися, були виявлені випадково групою іркутських вчених на початку 2000х років.

Проект «Мистецтво бурозему» вперше був представлений в рамках фестивалю Ultima Oslo у вересні 2016 року. Він включає в себе концерт сучасної академічної музики, документальний фільм, а також виставку картин Лесасерми Похунахіс. Ядро проекту складають п'єси чотирьох композиторів - А.Наджарова, М.Полеухіной, С.Хісматова і А.Хубеева - написані за мотивами чотирьох томів книги «Бурозем». Драматургією концерту вони об'єднані в єдину розповідь про долю письменниці: її перебування у таборі ( «Індустріалізація як перший етап», А. Хубе), поневіряння по сибірських лісах ( «Ліс електричних магнолій», М. Полеухіна), техно-шаманському вченні ( «Програма "Грамотність" - наука для людей», А. Наджар) і тихе сільське життя останніх років ( «N-Musik», С. Хісматов). П'єси активно задіюють елементи мультимедіа та перформансу, відображаючи міждисциплінарний характер творчості Похунахіс. Виконання п'єс перемежовується показом фрагментів документального фільму, що включає інтерв'ю з дослідниками творчості письменниці, архівні зйомки і відео-арт. Експериментальна драматургія фільму, що відкривається академічною розповіддю і поступово скачується в хаос і абсурд, на думку авторів проекту більш підходить його героїні, ніж традиційні форми. На прем'єрі проекту «Мистецтво бурозему» разом із концертом була організована виставка картин-колажів Лесасерми Похунахіс, створених художницею з харчових і побутових матеріалів.

 

Про виставку

Працюючи над цим твором, дослідники вивчали невелику колекцію артефактів, які підтверджують надзвичайне життя Лесасерми Похунахіс. Ці об’єкти віддзеркалюють міцний зв'язок з природою і вільним духом, створюючи таким чином безцінне доповнення до рукописів "Бурозем". Ця виставка представляє цілий ряд предметів із цієї колекції, які, у поєднанні з відеоматеріалами, подозволяються проникнутися спадщиною Покунахіси.

Окрема подяка Університетському Архіву Іркутська за надання експонатів.

 

 

 

 

 


Квитки на: