Програма
Програма:
Театр Музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література ARKsquat Альтернативна музика

ВЕРЕСЕНЬ

ARK / КОВЧЕГ

ARK / КОВЧЕГ

  • Червона програма 
  • 17.09.2017
  • 19:00
  • Театр
    ВДНГ: Концерт Хол

Опера-балет (Україна-Швейцарія)

Nova Opera і Totem Dance Group (Україна)

Режисер: Влад Троїцький

Хореограф: Оскар Шакон (Швейцарія)

Автори музики: Роман Григорів, Ілля Разумейко

За підтримки Посольства Ізраїлю та Посольства Швейцарії, Швейцарського бюро співробітництва, Swiss Cooperation Office Ukraine.

 

Червона програма

 

Кожному з нас доводиться в певний момент будувати і збирати свій Ковчег. Жодне життя і жодне покоління не уникне свого потопу, кожен приречений на власні випробування. Всесвітній потоп наших днів – це хвилі інформаційного сміття, трешу, фейків, що захлиснули нас із головою. Чи зможемо ми подолати розгубленість, зібрати найдорожче і виплисти? І що вихопимо з хаосу, що візьмемо з собою, чим заповнимо свій Ковчег? Нова вистава Влада Троїцького – саме про це. Про такі грандіозні філософські речі режисер говорить мовою пластики й оперної музики, а основою лібрето став найбільш емоційний і ліричний текст Старого заповіту – Пісня пісень Царя Соломона.

 

Опера-балет «ARK» – це третя частина біблійної оперної трилогії (після опери-реквієму «IYOV» та опери-цирку «BABYLON»), створеної композиторами Романом Григорівим та Іллею Разумейком спільно з режисером Владом Троїцьким та музикантами формації NOVA OPERA. Перші дві частини трилогії після прем’єрних показів в Україні в сезонах 2015-2017 було з успіхом представлено на різних європейських майданчиках, серед яких Віденська філармонія, Македонська опера, Театр Шекспіра в Гданську, велика оперна зала в Любліні та ін.

 

Музика опери-балету об’єднує постмінімалізм і нову простоту з алюзіями на епохальні музичні символи минулого (Чайковський, Бах, семпловані фрагменти стародавніх народних пісень) та активне використання лайв-електроніки, звучання препарованого рояля та розширених вокальних технік.

 

Режисер Влад Троїцький – знакова постать сучасного українського мистецтва. Засновник київського театру «ДАХ», фестивалю ГОГОЛЬFEST та культових груп «ДахаБраха» і «Dakh Daughters». Його вистави – це завжди багатошаровість форми і змістів, і якщо ми віримо, що місія театру – дати глядачеві поживу для розуму і душі, дозволити в фіналі пережити катарсис, очищення, то за справжнім театральним мистецтвом потрібно йти саме сюди.

 

Автори музики – представники нової генерації українських композиторів Роман Григорів  та Ілля Разумейко, які активно експериментують у жанрі актуального музичного театру (opera-requiem, сонОпера, opera-horror, trap-opera) спільно з музикантами формації NOVAOPERA (сопрано Мар’яна Головко та Анна Марич, баритони Андрій Кошман та Руслан Кірш, бас Євген Рахманін, ударник Андрій Надольський, віолончелістка Жанна Марчинська).

 

Хореограф – Оскар Шакон, зірка світового балету, представник найбільш знаної у світі школи сучасного класичного танцю, соліст і хореограф Балету Моріса Бежара в Лозанні (Швейцарія). У виставі беруть участь танцівниці трьох поколінь: «будувати ковчег» будуть «класичні» балерини, дівчата до 10 років і танцівниці віком за 70.

 

Опера-балет «ARK» стане головною прем’єрою фестивалю ГОГОЛЬFEST-2017, після чого вирушить на гастролі до Швейцарії.


Квитки на: