Програма
Програма:
Театр Музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література ARKsquat Альтернативна музика

ВЕРЕСЕНЬ

FANTASIO

FANTASIO

  • Червона програма 
  • 17.09.2017
  • 18:00
  • Театр
    Довженко-Центр: Сцена 6

State Small Theatre of Vilnius (Литва)

Режисерка: Ґабріеле Тумінайте

За підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні

 

Сайт театру: http://www.vmt.lt/en/

 

Тривалість: 120 хв

Вистава йде литовською мовою з українськими субтитрами

Червона програма

 

На українському фестивалі ГОГОЛЬFEST Державний Вільнюський Малий театр презентує прем’єру вистави відомої литовської режисерки Ґабріеле Тумінайте «Fantasio» (що базується на п’єсі «Fantasio» Альфреда де Мюссе). Україна стане першою іноземною країною, чия аудиторія зможе ознайомитися з останньою роботою Ґабріеле Тумінайте.

 

Сучасна версія п’єси «Fantasio», написаної у ХІХ столітті, з’явилася на сцені після того, як було синхронізовано зміст п’єси і сучасний контекст, встановлено зв’язок між особливою мовою цього витвору і сучасним глядачем, який приходить у театр сьогодні. Виступ буде складатися з живої музики гурту Kabloonak, а також музики відомого литовського композитора Ґ. Пускуніґіса. Постановниця, разом з хореографом Райдасом Петраускасом, збагатили виступ елементами танцю у стилі Vogue.

 

П’єса починається смертю блазня і, водночас, весільним бенкетом, що влаштовується, аби уникнути війни з іншим королівством. Непроханий і забутий, Fantasio знаходить сенс існування у службі королівським блазнем і, таким чином, змінює долю королівства. Жанр цієї п’єси важко визначити у межах класичних дефініцій, адже це комедія із сумним кінцем, або ж трагедія із щасливим завершенням. Сюжет «Fantasio» нагадує казковий: принцеса, яка має вийти заміж за принца, зустрічає Fantasio — чарівного, але незнатного бідняка. П’єса «Fantasio» схожа на реальність: починається як казка, проте завершується як саме життя — не обов’язково щасливо.

 

У цій виставі присутні всі казкові персонажі: принцеса, принц, король, і блазень. Принц уособлює нерозумну, проте могутню силу — якщо йому щось не подобається, він ладен проголосити війну. Достатньо секунди, аби він перетворив кумедну сцену на трагедію. Такий типаж можна зустріти і в нашому житті, особливо сьогодні.

Виступ розрахований на молодих людей. Fantasio - мандрівник, який не може і не хоче бути «нормальним», який завжди залишатиметься «бунтівником»: нон-конформістом, маргіналом, недооціненим, незрозумілим, — іншим. Fantasio — жартівник.  Ви можете сміятися з його ідей, проте вони залишаться у вашій пам’яті. Fantasio — це щось, чого не існує, вигадка, що збурює усталені зашкарублі життя. Fantasio — це оспівування зустрічі, коли нам просто добре бути разом, спілкуватися, філософствувати, не намагаючись грати якусь роль.

 

Ідея «Fantasio» зародилася у Ґабріеле Тумінайте в незвичному місці, у сховищі театральних декорацій, проте сама п’єса буде перенесена на сцену і матиме відкритий, імпровізований перформативний характер.

 

«Fantasio» є новою виставою Державний Вільнюський Малий театр, який загалом має в своєму арсеналі більше 20 постановок. Театр існує вже 27 років, його було засновано у рік і навіть у місяць відновлення незалежної Литовської Республіки (1990). Це наймолодший литовський державний театр, в якому працюють три покоління учнів Рімаса Тумінаса, що робить театр унікальним.  Впродовж років Державний Вільнюський Малий театр багато гастролював, організовував фестиваль авторського дебюту «Tylos!» і постійно шукав можливостей для співпраці та спів виробництва з митцями різних країн світу.